Půjčky z fondu rozvoje bydlení
3. ledna 2005, zprávy z MěÚ, přečteno: 5432×
Město Blansko v zájmu zlepšení úrovně bydlení, životního prostředí a vzhledu města vytvořilo „Fond rozvoje bydlení města Blanska“ (dále jen FRB) k poskytování účelových půjček, určených k financování obnovy, oprav a modernizace bytového fondu včetně nákladů na zlepšení ekologických a estetických vlastností souvisejících staveb na území města Blanska. Zájemci mohou opět žádat o poskytnutí půjčky.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Podmínky poskytnutí půjčky
Žadateli o půjčku z fondu mohou být pouze fyzické a právnické osoby, které na území města Blanska vlastní budovy nebo části těchto budov trvale obývané nebo které budou k trvalému bydlení sloužit do 2 let od poskytnutí půjčky. Poskytnuté finanční prostředky musí být použity ve prospěch těchto budov ke schválenému účelu a uhrazeny dle smluvních podmínek.
Žadatel nemá peněžité závazky po splatnosti vůči městu. Z fondu se mohou poskytovat půjčky na tyto účely a za uvedených podmínek:
Č. | Název/účel | Lhůta splatnosti | Úrok | Horní hranice |
---|---|---|---|---|
1. | Obnova (modernizace) střechy — krytina i konstrukce na dům starší 10 let (na 1 dům) | 5 let | 5 % | 100.000 Kč |
2. | Výstavba bytu (bytů) rušící ploché střechy (na 1 bytovou jednotku) | 5 let | 5 % | 70.000 Kč |
3. | Výměna oken a venkovních dveří (na 1 bytovou jednotku) | 5 let | 5 % | 35.000 Kč |
4. | Obnova fasády domu včetně oplechování (na 1 bytovou jednotku) | 5 let | 5 % | 20.000 Kč |
5. | Modernizace a rekonstrukce vytápění bytové jednotky případně objektu (na ekologičtější medium) (na 1 bytovou jednotku) | 5 let | 5 % | 25.000 Kč |
6. | Zateplení obvodového pláště na dům starší 10 let (na 1 bytovou jednotku) | 5 let | 5 % | 35.000 Kč |
7. | Vybudování čistírny odpadních vod při nemožnosti napojení na kanalizaci (na 1 dům) | 5 let | 5 % | 40.000 Kč |
8. | Vybudování přípojky na veřejnou kanalizaci (na 1 dům) | 5 let | 5 % | 10.000 Kč |
9. | Obnova oplocení staršího 15 let (na 1 dům) | 5 let | 5 % | 20.000 Kč |
Jednotlivé tituly půjček lze kumulovat. Půjčky nelze získat opakovaně na jeden titul u jednoho domu a jedné bytové jednotky. Půjčka může být poskytnuta pouze do výše 50 % předpokládaných nákladů na stavbu. Žadatel musí po ukončení stavby prokazatelně doložit použití jiných zdrojů na danou stavební akci ve výši minimálně 50 %.
V případě, že použití půjčky bude vyšší než 50 % skutečných nákladů stavby, je povinen do 30 dnů od výzvy vrátit část půjčky tak, aby byl poměr 50 % dodržen.
Půjčka se neposkytne žadatelům, kteří získali půjčku z FRB v posledních dvou letech. Půjčky lze čerpat pouze do konce roku, ve kterém byl žadatel vybrán. Úroky se platí podle smlouvy o půjčce, jistina se splácí rovnoměrně měsíčními splátkami, počínaje lednem roku následujícího po roce, v němž byla půjčka poskytnuta.
Zvláštní dohodou lze sjednat rychlejší splácení půjčky.
Zájemci o účelovou půjčku z Fondu rozvoje bydlení ve městě Blansku si mohou vyzvednout na podatelně MěÚ Blansko „Žádost o účelovou půjčku na opravy a modernizace bytového fondu“.
Žádosti budou vydávány na podatelně MěÚ Blansko v termínu od 3. 1. 2005.
Vyplněné žádosti o půjčku musí být odevzdány na podatelnu MěÚ Blansko do 7. 2. 2005. Předložené žádosti o půjčky vyhodnotí komise jmenovaná Radou města Blanska, navrhne pořadí poskytovaných půjček a doporučí zastupitelstvu města jejich odsouhlasení.
O výsledku výběrového řízení budou všichni uchazeči vyrozuměni písemně.
Petr Alexa, finanční odbor
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
5. května 2025
Vyhláška určuje, kdy v Blansku platí zkrácená doba nočního klidu
1. května 2025
Blansko chystá generel dopravy. Zapojte se do průzkumu!
30. dubna 2025
Zastupitelé schválili dotace i plán získat bývalou restauraci Dělnický dům
29. dubna 2025
Radní schválili nový ceník parkování i podklady pro revitalizaci Palavy
29. dubna 2025
K zápisům do městských základních škol letos přišlo 260 dětí
28. dubna 2025
Město získalo dotaci na dětské skupiny téměř 26 milionů
22. dubna 2025
Blansko rozkvetlo. Zahradníci zkrášlují záhony, zvládli i výsadbu stromů
16. dubna 2025
Radní schválili prázdninový provoz školních družin i individuální dotace
14. dubna 2025
Blansko přivítalo nové občánky
11. dubna 2025
Pískoviště i dětská hřiště prošla po zimě revizí, renovují se i lavičky