Margita Titlová Ylovsky – Na hranici stínu
15. září 2007, kultura, přečteno: 7365×
Své abstraktní obrazy představuje v Galerii města Blanska Margita Titlová Ylovsky. Výstava je nazvaná „Na hranici stínu“ což, jak autorka na vernisáži uvedla, pro ni znamená určitý bod zlomu, hranici, od níž se pohybuje v jiné dimenzi, kde dílo získává nový rozměr.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Velké kresby jsou doplněny několika tématicky rozdělenými sešity. „Chtěla bych, abyste si je prohlédli,“ vyslovila přání autorka. Na různých druzích papíru jsou ztvárněni andělé, embria či kresby vzniklé jen tak z pocitů, co se zrovna honily autorce hlavou.
Oproti hlavní místnosti je v zadní části šero, v koutě svítí jen jedno světlo rozložené skleněným hranolem do barev duhy. Ukazuje, jak je hranice stínu záludná, že stačí málo a barvy se z obrazů vytratí.
Autorka výstavy: Margita Titlová Ylovsky. Fota: S. Mrázek
Výstava v galerii potrvá do 30. září. Otevřeno je úterý–pátek 10–17 h, sobota 14–17 h, neděle 14–17 h.
Další články v kategorii „kultura“
8. května 2025
Blansko si připomnělo 80. výročí Dne vítězství
7. května 2025
Výstava Abychom nezapomněli… přináší autentické vzpomínky pamětníků z Blanska
6. května 2025
Festival v Blansku představí základní umělecké školy
26. dubna 2025
Výročí konce války připomenou v Blansku výstavy, promítání i běh
15. dubna 2025
Velikonoce v Blansku: duchovní setkání, prohlídky zámku, jarmark i hra v ulicích
4. dubna 2025
Duben v knihovně: Lesní terapie, Den Země i výprodej knih
1. dubna 2025
Blanenský zámek se připravuje na hlavní sezonu
31. března 2025
Blansko opět hledá nej osobnosti
21. března 2025
Kino Blansko po nucené přestávce otevírá v sobotu 22. března. Láká na vylepšené ozvučení i další novinky
18. března 2025
Blansko přivítá jaro slavnostmi i putováním poslů s dekretem o povýšení