Silnice na ulici Masarykově dostane nový povrch
19. července 2011, zprávy z MěÚ, přečteno: 4027×
Město připravuje rekonstrukci komunikace v celé délce ulice Masarykovy. Rozdělena bude na tři části.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Celá trasa od kruhového objezdu až po výjezd z Blanska přijde asi na 10–12 milionů korun. Proto bude oprava rozdělena na tři etapy.
Ulice Masarykova.
„Je to poměrně významná část a naše komunikace, proto jsme se rozhodli pro celkovou opravu. Postupovat budeme z města ven. V první etapě opravíme úsek od kruhového objezdu po křižovatku Masarykova – Bartošova (u firmy Buse). Za cca 4 miliony Kč bude proveden kompletně nový povrch (celý kufr) a opraveny sítě pod vozovkou,“ informuje místostarosta Jiří Crha. Kde bude potřeba, dojde i na opravu obrubníků.
Akce byla naplánována až v průběhu roku. Rozpočtové opatření schvalovalo červnové zastupitelstvo. Nyní město připravuje výběrové řízení a oslovuje všechny instituce – vodárny, plynaře, telefonní společnost apod. Předpokládaný termín zahájení prací je měsíc srpen.
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
5. května 2025
Vyhláška určuje, kdy v Blansku platí zkrácená doba nočního klidu
1. května 2025
Blansko chystá generel dopravy. Zapojte se do průzkumu!
30. dubna 2025
Zastupitelé schválili dotace i plán získat bývalou restauraci Dělnický dům
29. dubna 2025
Radní schválili nový ceník parkování i podklady pro revitalizaci Palavy
29. dubna 2025
K zápisům do městských základních škol letos přišlo 260 dětí
28. dubna 2025
Město získalo dotaci na dětské skupiny téměř 26 milionů
22. dubna 2025
Blansko rozkvetlo. Zahradníci zkrášlují záhony, zvládli i výsadbu stromů
16. dubna 2025
Radní schválili prázdninový provoz školních družin i individuální dotace
14. dubna 2025
Blansko přivítalo nové občánky
11. dubna 2025
Pískoviště i dětská hřiště prošla po zimě revizí, renovují se i lavičky