Blanenský Golem kvalitně obsazený již podvanácté
13. září 2013, sport, přečteno: 5151×
První zářijový víkend se konal tradičně cyklomaraton Blanenský Golem – memoriál (zakladatele) Ivoše Šinkory. Letos se uskutečnil již jeho 12. ročník.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.
Dvě trasy lesy a obcemi nad Blanskem přilákaly 259 závodníků hlavně z Jihomoravského kraje. O náročnosti trati svědčí i to, že závod jich dokončilo pouze 230. Jezdci účastnící se seriálu Brněnský pohár horských kol, sbírají body i v závodu Blanenský Golem, který je jeho součástí.
Pro začátečníky je určena trasa dlouhá 36 km, zkušenější borci pak jedou část této trasy ještě jednou a najedou celkem 61 km. Ti nejlepší zvládnou dlouhou trasu za za něco málo přes dvě hodiny a jako cenu si pak odnášejí sošky Golemů z keramiky.
Závod na 61 km vyhrál letos Milan Šustek z týmu Toyota Dolák MTB. Už v první části získal téměř minutový náskok před soupeři a do cíle dojel suverénně první v čase 2:10:19.
Drama se odehrálo v cíli 36km trasy, kdy užuž vítězící Jan Šubrt (GT Bycicles) byl v cílové pásce doslova přespurtován Matějem Kotoučkem (MRX Team Bořitov) a zvítězil o pouhou jenu setinu vteřiny! Jeho čas v cíli byl 1:17:24.
A jak to viděli pořadatelé? „Měli jsme obavy ze sjezdu od Obůrky do Sloupečníka, kde byl na lesní cestě nasypán hrubý štěrk, který může být při vysokých rychlostech velmi nebezpečný. Naštěstí tam ale došlo jen k jednomu lehčímu pádu a několika defektům. Jinak jsme ze závodu měli dobrý pocit a to nám dává nadšení pro pořádání dalších ročníků.“
Značení trasy na stromech a dopravních značkách zůstává po celý rok. Zájemci si tak mohou závod Blanenský Golem sami pro sebe kdykoliv vyzkoušet.
Velké poděkování vyjadřují pořadatelé sponzorům a partnerům závodu, také městu Blansku, které převzalo záštitu nad touto sportovní akcí. Podrobné výsledky najdete na webu závodu Blanenský Golem.
red
Další články v kategorii „sport“
28. března 2025
Město ocenilo nejlepší sportovce za rok 2024
26. března 2025
Basketbalová družstva z Blanska sehrála další soutěžní zápasy
15. března 2025
Mladí baseballisté se ve Vídni neztratili
12. března 2025
Halová mistrovství 2025 byla pro Atletický klub Ludvíka Daňka opět úspěšná
7. března 2025
Basketbalistky prověřily další soutěžní zápasy
2. března 2025
Atleti AK Blansko Dvorská sbírají úspěchy v halové sezóně
28. února 2025
Pokračující volejbalové soutěže
25. února 2025
Hokejisté Dynamiters končí po boji ve čtvrtfinále
22. února 2025
Stolní tenisté udržují naději na play off, v krajských soutěžích mládež sbírá medaile
18. února 2025
Těsná prohra odsoudila florbalisty k bojům o udržení v soutěži