Město Blansko získalo grant na podporu standardizace OSPOD
12. března 2014, zprávy z MěÚ, přečteno: 3469×
Sociálně-právní ochrana dětí je zaručena v České republice zákonem č. 359/1999Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů. Na její realizaci se významným dílem podílí obecní úřady obcí s rozšířenou působností, zejména odbory sociálních věcí, oddělení sociálně právní ochrany dětí, tj. orgány sociálně právní ochrany dětí (dále OSPOD).
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.
Novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí s účinností od 01.01.2013 zavedla pro orgány sociálně-právní ochrany povinnost zpracovat standardy kvality sociálně-právní ochrany a nejpozději od 31.12.2014 se jimi při své činnosti řídit.
V návaznosti na povinnost zpracování standardů kvality byla Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost vyhlášena výzva C2 s názvem „Podpora standardizace orgánu sociálně-právní ochrany“, zaměřená na podporu naplnění těchto standardů.
Na základě projektové žádosti, vypracované zaměstnanci odboru sociálních věcí, reagující na lokální podmínky a potřeby rodin s dětmi ve správním obvodu ORP Blansko, byla Městu Blansko Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR schválena a přidělena finanční podpora na grantový projekt č. CZ.01.04/3.1.03/C2.00029 s názvem „Zkvalitnění podmínek pro systematickou sociální práci naplněním standardů kvality OSPOD Blansko“.
Město Blansko v rámci projektu získá na podporu standardizace OSPOD částku 2 289 584,68 Kč. Finanční podpora bude financována z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
Realizace projektu byla zahájena 01.02.2014 a bude ukončena 30.06.2015. Na řízení projektu se podílí kvalifikovaný tým sestavený z projektového manažera, koordinátora odborné spolupráce, finančního manažera a metodika.
Hlavní cíle projektu zahrnují zpracování a naplňování standardů kvality sociálně-právní ochrany, naplnění personálního standardu a s tím související zabezpečení materiálního vybavení pro nové zaměstnance OSPOD, zabezpečení kvalitního profesního rozvoje všech zaměstnanců OSPOD, nastavení multidisciplinární spolupráce se státními i nestátními subjekty podílejícími se na péči o ohrožené děti.
Podpora z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost pomůže orgánu sociálně-právní ochrany dětí MěÚ Blansko naplnit jednotlivé kroky směřující ke zkvalitnění podmínek pro úspěšnou systematickou práci s rodinami a dětmi.
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
20. prosince 2024
Na tenisových kurtech se dokončuje nové zázemí
18. prosince 2024
Radní vybrali projektanta kočárovny i firmu, která zmodernizuje veřejné osvětlení
16. prosince 2024
Město stanovilo prázdninový provoz mateřských škol
9. prosince 2024
Zastávky MHD čeká postupná obnova. Vandalové řádí dál
6. prosince 2024
Žáci ZŠ Salmova dostali dvě nové učebny matematiky a cvičnou kuchyni
5. prosince 2024
Úspěšný projekt integrace cizinců v Blansku pokračuje
4. prosince 2024
Na zámku skončily opravy střechy
2. prosince 2024
Dům s pečovatelskou službou oslavil 30 let existence
26. listopadu 2024
Radní schválili výběr zhotovitele zázemí dětských skupin a čtyřicítku dalších bodů
25. listopadu 2024
Blansko už má vánoční strom, náměstí ozdobil smrk ztepilý