Policie zve motorkáře na další ročník akce „Nežij vteřinou“
27. května 2014, ostatní, přečteno: 4082×
Preventivní akci pro motorkáře pořádají každoročně policisté z Územního odboru Blansko-Vyškov ve spolupráci s dalšími partnery.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.
Blízký Moravský kras je regionem, který motorkáři i z větších vzdáleností vyhledávají pro svoje vyjížďky. Je atraktivní nejen svými přírodními krásami, ale také silnicemi s množstvím zatáček. V minulých letech se pro pořádání akce osvědčil areál Sloupsko-šošůvských jeskyní nedaleko městyse Sloup, a tak i tento ročník se uskuteční v sobotu 7. června od 13:00 hodin u jeskyní ve Sloupu.
Preventivní charakter celé akce, jíž se loni zúčastnilo přes 850 motocyklů, předurčuje její program. Motocyklisté se mohou seznámit s následky dopravních nehod nejen z pohledu policistů, ale také primáře traumacentra Fakultní nemocnice Brno MUDr. Pavla Macha, naučí se prakticky, jak poskytnout první pomoc motorkáři zraněnému při dopravní nehodě nebo si mohou vyzkoušet svoje znalosti z pravidel silničního provozu ve speciálním testu.
V roce 2009 se akce Nežij vteřinou konala u jeskyně Výpustek.
Mohou se také těšit na simulaci dopravní nehody motocyklu a osobního auta v režii hasičů, zdravotníků záchranné služby a policistů včetně ukázky speciálního airbagu pro motorkáře, dynamickou ukázku jízdy zručnosti Policie ČR a Vojenské policie. Příchozí budou mít možnost také na stánku Integrované školy zkusit svou reakci při brzdění či prohlédnout si řezy motorů a zjistit tedy, jak vypadá zevnitř.
Chybět nebude ani autogramiáda jezdce MotoGP Karla Abrahama a jezdce Moto3 Karla Haniky s prezentací kurzu Motoškola Masarykova okruhu a technické poradenství specializovaného motoservisu MotoXN.
Připraveno je toho ale mnohem víc. Podrobný program najdete na stránkách Policie ČR – Nežij vteřinou 2014.
red
Další články v kategorii „ostatní“
11. května 2025
Běh podpoří Mobilní hospic sv. Martina
5. května 2025
OBRAZEM: Pálení čarodějnic, výstava v muzeu a koncert Katarzie
30. dubna 2025
Zubní pohotovost v květnu
28. dubna 2025
OBRAZEM: Koncert Olympicu, dernisáž v galerii a volejbalový turnaj
22. dubna 2025
OBRAZEM: Velikonoční setkání v kostelích, fotbal a volejbalový turnaj
18. dubna 2025
Děti z MŠ Dvorská 96 se setkávají se seniory
14. dubna 2025
V mateřské škole v Údolní ulici se opět plave
14. dubna 2025
OBRAZEM: O víkendu se uklízelo, tvořilo, tančilo i sportovalo
13. dubna 2025
Němečtí a čeští studenti objevovali krásy Moravského krasu, společně zažili speleoterapii
7. dubna 2025
OBRAZEM: Hudba v klubech a v Dělnickém domě, turnaje i mistrovství kulturistů