Průběh realizace grantového projektu „Zkvalitnění podmínek pro systematickou sociální práci naplněním standardů kvality OSPOD Blansko“
13. června 2014, zprávy z MěÚ, přečteno: 2397×
Město Blansko od 01.02.2014 čerpá finanční podporu Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost ve výši 2.289.584,68 Kč.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Je za námi první monitorovací období (únor–duben 2014), ve kterém bylo započato s realizací nastavených klíčových aktivit projektu – zpracování a naplňování standardů kvality sociálně-právní ochrany dětí (SPOD), naplnění personálního standardu, profesní rozvoj zaměstnanců, nastavení systému odborné spolupráce, materiální a technické vybavení zaměstnanců sociálně-právní ochrany, řízení a organizace aktivit projektu.
V měsíci březnu bylo rozšířeno oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) o dva nové zaměstnance, jejichž pracovní náplní je zejména terénní sociální práce. V souvislosti s přijetím nových zaměstnanců bylo pořízeno potřebné technické a materiální vybavení, které bude sloužit pro kvalitní práci s rodinami a dětmi na pracovišti, ale i pro práci s klienty v terénu. Byly pořízeny dva stolní počítače a tiskárny pro nové zaměstnance, dále pak notebook, mobilní telefon, stolní telefon, digitální fotoaparát a digitální záznamník, které jsou k dispozici všem zaměstnancům OSPOD MěÚ Blansko.
Stávající i noví zaměstnanci se účastní akreditovaných vzdělávacích kurzů zaměřených na výkon sociálně-právní ochrany dětí. Za první čtvrtletí se vzdělávacích aktivit zúčastnili všichni zaměstnanci OSPOD (tj. 11 osob).
Jedním z cílů projektu je zpracování standardů kvality SPOD. V této souvislosti jsou realizována pracovní setkání projektového manažera a koordinátora odborné spolupráce s metodikem a následně setkání pracovní skupiny OSPOD MěÚ Blansko, kde jsou jednotlivé postupy konzultovány se zaměstnanci OSPOD s tím, že mají možnost vyjádřit se ke zpracovaným standardům, uplatnit své návrhy a nápady.
Skupina odborné spolupráce se sešla v měsíci dubnu na téma „Ústavní a ochranná výchova“. Pracovní skupiny se zúčastnili vedoucí odboru sociálních věcí, vedoucí OSPOD, kurátoři pro děti a mládež, sociální pracovník a zástupci VÚM Olešnice. Cílem setkání bylo nastavit pravidla spolupráce s ústavním zařízením, shrnutí postupu při umístění dítěte do ústavního zařízení podle nové právní úpravy.
Všichni zaměstnanci OSPOD obdrželi reklamní předměty projektu vyrobené v průběhu prvního monitorovacího období (bloky, pastelky, propisky, bonbony), které užívají nejen ke své práci, ale které jsou také určeny klientům, s nimiž spolupracují.
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
20. prosince 2024
Na tenisových kurtech se dokončuje nové zázemí
18. prosince 2024
Radní vybrali projektanta kočárovny i firmu, která zmodernizuje veřejné osvětlení
16. prosince 2024
Město stanovilo prázdninový provoz mateřských škol
9. prosince 2024
Zastávky MHD čeká postupná obnova. Vandalové řádí dál
6. prosince 2024
Žáci ZŠ Salmova dostali dvě nové učebny matematiky a cvičnou kuchyni
5. prosince 2024
Úspěšný projekt integrace cizinců v Blansku pokračuje
4. prosince 2024
Na zámku skončily opravy střechy
2. prosince 2024
Dům s pečovatelskou službou oslavil 30 let existence
26. listopadu 2024
Radní schválili výběr zhotovitele zázemí dětských skupin a čtyřicítku dalších bodů
25. listopadu 2024
Blansko už má vánoční strom, náměstí ozdobil smrk ztepilý