Průběh realizace grantového projektu „Zkvalitnění podmínek pro systematickou sociální práci naplněním standardů kvality OSPOD Blansko“
13. června 2014, zprávy z MěÚ, přečteno: 2383×
Město Blansko od 01.02.2014 čerpá finanční podporu Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost ve výši 2.289.584,68 Kč.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Je za námi první monitorovací období (únor–duben 2014), ve kterém bylo započato s realizací nastavených klíčových aktivit projektu – zpracování a naplňování standardů kvality sociálně-právní ochrany dětí (SPOD), naplnění personálního standardu, profesní rozvoj zaměstnanců, nastavení systému odborné spolupráce, materiální a technické vybavení zaměstnanců sociálně-právní ochrany, řízení a organizace aktivit projektu.
V měsíci březnu bylo rozšířeno oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) o dva nové zaměstnance, jejichž pracovní náplní je zejména terénní sociální práce. V souvislosti s přijetím nových zaměstnanců bylo pořízeno potřebné technické a materiální vybavení, které bude sloužit pro kvalitní práci s rodinami a dětmi na pracovišti, ale i pro práci s klienty v terénu. Byly pořízeny dva stolní počítače a tiskárny pro nové zaměstnance, dále pak notebook, mobilní telefon, stolní telefon, digitální fotoaparát a digitální záznamník, které jsou k dispozici všem zaměstnancům OSPOD MěÚ Blansko.
Stávající i noví zaměstnanci se účastní akreditovaných vzdělávacích kurzů zaměřených na výkon sociálně-právní ochrany dětí. Za první čtvrtletí se vzdělávacích aktivit zúčastnili všichni zaměstnanci OSPOD (tj. 11 osob).
Jedním z cílů projektu je zpracování standardů kvality SPOD. V této souvislosti jsou realizována pracovní setkání projektového manažera a koordinátora odborné spolupráce s metodikem a následně setkání pracovní skupiny OSPOD MěÚ Blansko, kde jsou jednotlivé postupy konzultovány se zaměstnanci OSPOD s tím, že mají možnost vyjádřit se ke zpracovaným standardům, uplatnit své návrhy a nápady.
Skupina odborné spolupráce se sešla v měsíci dubnu na téma „Ústavní a ochranná výchova“. Pracovní skupiny se zúčastnili vedoucí odboru sociálních věcí, vedoucí OSPOD, kurátoři pro děti a mládež, sociální pracovník a zástupci VÚM Olešnice. Cílem setkání bylo nastavit pravidla spolupráce s ústavním zařízením, shrnutí postupu při umístění dítěte do ústavního zařízení podle nové právní úpravy.
Všichni zaměstnanci OSPOD obdrželi reklamní předměty projektu vyrobené v průběhu prvního monitorovacího období (bloky, pastelky, propisky, bonbony), které užívají nejen ke své práci, ale které jsou také určeny klientům, s nimiž spolupracují.
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
21. listopadu 2024
Budova městských lázní už je minulostí
18. listopadu 2024
Pečovatelská služba rozšiřuje okruh klientů, pomohou nová vozidla
15. listopadu 2024
Nový kalendář na rok 2025 je v prodeji. Zve do partnerských měst ve čtyřech státech
14. listopadu 2024
Společnost Teplo Blansko na setkání představila ceny tepla pro rok 2025
12. listopadu 2024
Radní schválili cenu tepla i opravu haly v Mlýnské ulici
12. listopadu 2024
Památník z náměstí Svobody se přesunul do restaurátorské dílny, čeká ho oprava
7. listopadu 2024
Plocha u bytovek ve Zborovecké ulici dostala nové dláždění
4. listopadu 2024
Stezky podél Svitavy doplnil nový mobiliář
30. října 2024
Radní schválili programové dotace pro sport i kulturu na rok 2025
29. října 2024
Za teplo z CZT lidé příští rok zaplatí méně