Letní Open Stage dává prostor místním kapelám
1. srpna 2023, kultura, přečteno: 1329×
Tento týden čekají blanenské publikum opět dva koncerty na letní otevřené scéně před kinem. Ve čtvrtek vpodvečer zahraje blanenská pop-rocková kapela Wendy´s, v sobotu se lidé mohou těšit na The Misalignments.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Letní Open Stage, kterou návštěvníci najdou na prostranství před budovou kina, je novinkou letošního prázdninového programu Kulturního střediska města Blanska. Hudební zážitek pod širým nebem si díky ní mohou diváci užít každý lichý týden vždy ve čtvrtek a v sobotu od 19:30 hodin. Otevřenou scénu zahájily v červenci koncerty Thoma Artwaye a kapely Prasklý bachor.
Letní scénu zahájil koncert Thoma Artwaye. FOTO: archiv KSMB
„Letošní nultý ročník Letní Open Stage jsme pojali jako startovní, kdy jsme sami oslovili většinou místní kapely s tím, že na konci prázdnin tento nový formát vyhodnotíme. Po prvních dvou koncertech jsme už teď příjemně překvapeni. Návštěvnost byla vysoká a veřejnost akce přijala velmi pozitivně,“ hodnotí novinku ředitel kulturního střediska Tomáš Mokrý.
Prostor na travnaté ploše před budovou kina pořadatelé zvolili především pro dobrou obslužnost ze strany kulturního střediska, které sídlí v těsném sousedství. Návštěvníci navíc mohou využít zázemí kina a Kino Kavárny, nabízející zastřešené prostory, nebo si zde dát něco k občerstvení. Prostor se také nachází mimo bytovou zástavbu a ulice je velmi málo frekventovaná. Večerní produkce tak probíhá v širším centru města, ale jeho obslužnost nijak nenarušuje.
Kromě zmiňovaných kapel Wendy´s a The Misalignments do konce prázdnin zahrají ve třetím srpnovém týdnu také Martin Štěpánek s doprovodnou kapelou a rockové seskupení Viktorův Přehmat, pro které bude koncert blanenskou premiérou. Hudební tečkou za létem bude vystoupení pop-rockové kapely Infernet.
Letní Open Stage dává prostor místním kapelám
„V rámci letošního Blanenského kulturního léta jsme se snažili akce rozložit tak, aby byly příjemné jak pro veřejnost, tak i pro personál, který je technicky zajišťuje. Proto střídáme týden, kdy probíhají koncerty na Letní Open Stage a čtvrteční farmářské trhy, a týden, kdy se konají dětská divadelní představení na nádvoří zámku, promítání Letního kina na Poduklí a promenádní koncerty před radnicí. Místnímu publiku tak chceme nabídnout kulturní akce i v průběhu pracovního týdne, jako tomu je i v jiných městech, “ dodal Tomáš Mokrý.
Celý program Blanenského kulturního léta naleznete na www.kulturablansko.cz/leto .
vložil: Leona Voráčová, redaktorka / odbor vnějších vztahů
Další články v kategorii „kultura“
8. května 2025
Blansko si připomnělo 80. výročí Dne vítězství
7. května 2025
Výstava Abychom nezapomněli… přináší autentické vzpomínky pamětníků z Blanska
6. května 2025
Festival v Blansku představí základní umělecké školy
26. dubna 2025
Výročí konce války připomenou v Blansku výstavy, promítání i běh
15. dubna 2025
Velikonoce v Blansku: duchovní setkání, prohlídky zámku, jarmark i hra v ulicích
4. dubna 2025
Duben v knihovně: Lesní terapie, Den Země i výprodej knih
1. dubna 2025
Blanenský zámek se připravuje na hlavní sezonu
31. března 2025
Blansko opět hledá nej osobnosti
21. března 2025
Kino Blansko po nucené přestávce otevírá v sobotu 22. března. Láká na vylepšené ozvučení i další novinky
18. března 2025
Blansko přivítá jaro slavnostmi i putováním poslů s dekretem o povýšení