Basketbalisté BBK Blansko vyjeli na turnaj do Podolí a na Slovensko

16. června 2024, sport, přečteno: 334×

Přípravu na novou sezonu zahájil tým BBK Blansko U9 (děti narozené 2015 a ml.) turnajem v Podolí. Většina malých baskeťáků se chystala na své první zápasy, proto bylo v šatně nezvyklé ticho. Při rozcvičování ale nervozita brzy zmizela.

Turnaj měl nezvyklý formát, hrálo se 3x3 na celém hřišti po dobu tří minut. Pak nastoupila další trojice, skóre se nulovalo a opět se začínalo skokem. Utkání trvalo asi 45 minut, pak následovala svačina a další zápas.

Své dovednosti jsme poměřili s družstvem Basket Brno, Vysočinou a Podolím. Děti se rozehrávaly a zlepšovaly každým zápasem. V trojici se musel zapojit každý, téměř všichni dali koš, vybojovali míč, ubránili nebo dobře přihráli. Odměnou jim byly medaile a drobné ceny, příjemné bylo občerstvení od pořadatelů – ovoce po každém zápase.

Nejvíce zápasů vyhrálo trio našich nejmladších Štěpán Musil, Honzík Sedlák a Viktor Školař. Bodovali: Němec Adam 26b, Pernica Kryštof 20b, Musil Štěpán 14b, Sedlák Jan 12b, Abrahámek Maty 8b, Kuncová Veronika 6b, Školař Viktor 6b, Šváb Adrian 2b.

FOTOGALERIE
Tým BBK Blansko U9 na turnaji v Podolí. FOTO: archiv klubu

Tým BBK Blansko U9 na turnaji v Podolí. FOTO: archiv klubu

Celkem fotografií:  3

Děkujeme za podporu rodičů a prarodičů a těšíme se na další turnaje v nové sezoně.

V pátek 31. května si naši kluci U12 zajeli porovnat síly na Slovensko, konkrétně proti Lokomotivě Sereď. Náš soupeř byli kluci U12 (v pátek) a poté kluci U13-U14(v sobotu).

První dvojzápas jsme odehráli v pátek v podvečer a začátek prvního zápasu nám moc nevyšel. Náš soupeř nám ale i tak bodově moc neodskočil a zápas jsme v druhé půli otočili a vyhráli o 11 bodů. Druhý zápas jsme hráli proti stejnému mužstvu hned po krátké přestávce. Nedali jsme ale spoustu jednoduchých košů a měli jsme dost ztrát.  Někteří kluci podcenili soupeře a tak nás Lokomotiva Sereď U12 porazila o šest bodů.

Na druhý den nás čekali kluci ze Seredě, kteří byli o rok až dva starší, a bylo to znát na první pohled. Kluci ze Seredě byli o dost vyšší. Naši hráči ale naopak oproti předchozímu dni hráli tak, že nemají co ztratit a první čtvrtinu jsme vyhráli. Nastavili jsme si cíl zkusit vyhrát co nejvíce čtvrtin a když kluci zajistili, že výšková převaha není vše a doslova plnili vše, co jsme si řekli, tak odměnou pro ně byla výhra tří čtvrtin.

FOTOGALERIE
Tým BBk Blasko U12 v Seredi. FOTO: archiv klubu

Tým BBK Blansko U12 v Seredi. FOTO: archiv klubu

Celkem fotografií:  6

Úplně stejný průběh měl i druhý zápas proti stejnému soupeři, kde jsme také vyhráli tři čtvrtiny. Nakonec jsme prohráli o čtyři body první a o šest bodů druhý zápas. Ale klukům patří velká pochvala za předvedenou hru a bojovnost. A i když jsme prohrál,i u mě byli kluci vítězové! Děkujeme, že nám klub umožnil porovnat síly na Slovensku.