Jaro v barvách Atletického klubu Ludvíka Daňka Blansko bylo úspěšné

25. června 2024, sport, přečteno: 230×

Jarní část sezony se blíží ke konci a můžeme s klidným svědomím říci, že se nám na dráze opět daří. Družstva staršího i mladšího žactva Atletického klubu Ludvíka Daňka (AKLD) jasně postupují soutěží, družstvo přípravek se probojovalo do finále Krajské ligy ze třetího místa a družstvo žen v druhé lize bude ještě v posledním kole bojovat o účast v podzimní baráži. Mezi jednotlivci jsme získali řadu cenných kovů z krajských mistrovství a mistrovství Moravy a Slezska a připravujeme se tak na vrchol sezony v podobě mistrovství ČR.

Naši nejmenší zahájili sezonu domácím kolem Krajské ligy atletických přípravek. V konkurenci 13 družstev obsadili třetí příčku a stejné umístění zopakovali také v druhém kole, které se konalo na brněnském stadionu Moravské Slavie. Z této pozice postupují do finále celé soutěže. V květnu jsme navíc pořádali základní kolo Čokoládové tretry, odkud se nominovala hned sedmička našich zástupců do semifinále soutěže. Tento závod je součástí předprogramu Zlaté tretry Ostrava. Mladí atleti si tak mohli vyzkoušet závody na opravdu velkém stadionu. Přípravky se také účastní závodů Okresní běžecké ligy, kde pravidelně sbírají pódiová umístění.

Družstvo žactva na mistrovství JmK ve Znojmě. FOTO: archiv klubu

Mladší i starší žactvo otevřelo sezonu také na domácím stadionu při společném prvním kole soutěže družstev. Kluci v obou kategoriích zvítězili, starší holky braly stříbro a mladší bronz. I na druhém kole si kluci svá umístění zopakovali, děvčata tentokrát skončila shodně třetí. V případě staršího žactva to znamenalo jednoznačný postup do krajského finále, ve kterém kluci vybojovali titul vicemistra Jižní Moravy. Děvčatům stupně vítězů těsně unikly a získaly nepopulární bramboru. Obě družstva si však zajistila postup do semifinále soutěže Moravy a Slezska, které se uskuteční v září v Olomouci. Mladší žactvo musí svou pozici ještě potvrdit v závěrečném kole v Brně a stvrdit postup do krajského finále, které proběhne v září na atletickém stadionu v Blansku. Obě kategorie už mají za sebou také Mistrovství Jihomoravského kraje jednotlivců.

Ze závodu, jenž se uskutečnil 12. května ve Znojmě, jsme si odvezli neskutečných 10 titulů a dalších 19 medailí. Mistrovství Moravy a Slezska už proběhlo pro obě kategorie odděleně. Starší žactvo bojovalo 2. června znovu ve Znojmě a získalo 8 cenných kovů včetně čtyř titulů. Mladší žactvo mělo svůj mistrovský závod v ostravské Porubě a ani odsud jsme neodjeli s prázdnou. Dva mistrovské tituly, stříbro a bronz byly cenným ziskem našich mladých atletů. Vrcholem jarní části sezony je Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, které proběhlo 21.-22. června v Třinci. Tucet našich závodníků bojovalo o co nejlepší výsledek a snad to opět cinkne. V závěrečném červnovém týdnu se pak v Českých Budějovicích uskutečnila Letní olympiáda dětí a mládeže. Nechyběla ani krajská reprezentace v atletice a v jejich barvách se představila hned šestice našich atletů.

FOTOGALERIE
Jaro v barvách AK Ludvíka Daňka bylo úspěšné

Mistrovství MaS Ostrava dorost, junoři, dospělí. FOTO: archiv klubu

Celkem fotografií:  5

Náš dorost pro soutěž družstev hostuje v barvách Moravské Slavie Brno. V případě děvčat i chlapců se naši atleti podíleli svými výkony na postupu obou družstev do finále Mistrovství Moravy a Slezska, které proběhne v září v Třinci. Dorostenky jsou také součástí našeho družstva žen, které nastupuje v II. lize. Po zprvu rozpačitých výkonech v úvodních kolech potvrdila naše děvčata vzrůstající formu na 3. kole, kde obsadila druhé místo a vrátila se tak do boje o podzimní baráž. O čtveřici postupujících se rozhodne koncem srpna ve Znojmě.  Dorost, junioři a dospělí měli své Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců nezvykle hned na úvod sezony. Z vítkovického stadionu jsme přivezli tři zlaté a tři stříbrné medaile. Stejný závod byl také Mistrovstvím Jihomoravského kraje a zde byla naše bilance ještě výraznější. Celkem 16 cenných kovů zahrnovalo rovnou polovinu mistrovských titulů.

Závěr června je ve znamení mistrovství ČR. Nejprve svou soutěž měli dorostenci a junioři. V Ostravě se představil David Veselý, loňský žákovský mistr republiky v dálce. Poprvé na mistrovství mezi dorostenci nastoupil do trojskoku. Ve své nové disciplíně získal konečné 13. místo a můžeme se těšit na jeho další závody. Poslední červnový víkend proběhne ve Zlíně Mistrovství České republiky dospělých, i zde budou k vidění naše barvy. Nastoupit bychom měli v bězích na 400 m, 800 m, 1500 m a štafetě 4x400m žen. Martina Hlaváčková si odbude svoji individuální premiéru na dospělém mistrovství, a především Pavla Štoudková bude želízkem v ohni a bude jistě chtít vylepšit svoji loňskou medailovou bilanci. Držte nám palce!