OBRAZEM: Víkend nabídl hudbu i sportovní výkony

Uplynulý víkend v Blansku přinesl několik především hudebních akcí. Zahrádku Černohorské pivnice Písečná roztančil TOM Sawyer Band, hospůdka U Kaštánka v Horní Lhotě hostila Letní rockovou noc a hasiči na Olešné uspořádali taneční zábavu. Před radnicí na náměstí Svobody se konal další promenádní koncert. Víkend ale přinesl také sportovní setkání.

Černohorská pivnice Písečná již v pátek ožila Tanečkem na zahrádce. Návštěvníkům zahrála kapela Tom Sawyer Band.

Letní zábava na Olešné. FOTO: Pavel Viktorin

V pátek promítalo také letní kino na baseballovém stadionu. Diváci, kteří zaplnili stupňovité hlediště, viděli nový český film Jiřího Mádla Vlny.

Letní zábavu v sobotu zorganizovali dobrovolní hasiči na Olešné. V areálu Obecního domu hrála skupina Viktorův přehmat.

Na Letní rockovou noc zvala také hospůdka U Kaštánka v Horní Lhotě. Návštěvníci mohli slyšet rockové hity v podání kapel Fox Rock a Enable.

Dobrovolní hasiči z Těchova v sobotu uspořádali nohejbalový turnaj. Již 39. ročníku se zúčastnilo deset družstev. V turnaji nakonec zvítězil domácí tým Duhoví poníci, druhé místo obsadilo družstvo Levá, pravá síla a třetí byli nohejbalisté z Horní Lhoty. Turnaj završilo posezení hráčů i místních pod hojně využívaným přístřeškem za kulturním domem.

FOTOGALERIE

Nohejbalový turnaj na Těchově. FOTO: Josef Vylášek

Celkem fotografií:  25

Na náměstí Svobody se v neděli rozezněl další promenádní koncert. Kulturní středisko města Blanska tentokrát pozvalo Dechovou hudbu Bivojanka.

Mužstvo Benfika FK Blansko přivítalo v neděli na hřišti v Mlýnské ulici tým Slatiny Brno. Ve 3. kole 6. ligy dospělých Blanenští zvítězili 3:1. Skóre zápasu otevřel blanenský Kouakou, náskok navýšila střela Chloupka a v závěru poločasu po faulu ve vápně proměnil nařízenou penaltu Bednář. Hostům se nedařilo gólové šance proměňovat a stav utkání zvrátit, Slatina se dočkala gólu až v poslední minutě, kdy po rohovém kopu skóroval Michalec.

vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení