OBRAZEM: Dělnický dům zaplnila Oldies párty, v Dolní Lhotě voněl guláš

23. září 2024, kultura, přečteno: 827×

Poslední letní víkend v Blansku přinesl několik rozmanitých akcí pro dospělé i pro děti. Dělnický dům roztančila Oldies párty věnovaná 80. a 90. létům. V Dolní Lhotě pořádali Dolnolhotský kotlík, oblíbenou soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Pestrý výběr měli příznivci sportu, konala se utkání ve fotbalu, florbalu, baseballu i basketbalu a fanoušci plavání měli možnost poslechnout si besedu s blanenskými plavci v rámci cyklu Blanenské sportovní ozvěny.

V sobotu otevřela podzimní sezónu akcí v Dělnickém domě Oldies párty 5. Diskodravci si zatančili na hity 80. a 90. let.

Dělnický dům ovládla Oldies párty 5. FOTO: Archiv KSMB

Na hřišti v Dolní Lhotě to v sobotu krásně vonělo. Tamní hasiči totiž pořádali soutěž ve vaření kotlíkového guláše nazvanou Dolnolhotský kotlík. Uvařit ten nejlepší se snažilo šest týmů, do ochutnávky se zapojilo více než 150 návštěvníků.

Páteční podvečer patřil blanenským plavcům. V hudebním sále blanenského zámku proběhla další beseda z cyklu Blanenské sportovní ozvěny, moderovaná Karlem Ťoupkem.

Nejmenší čtenáři v sobotu na dětském knižním promítání v knihovně prožili příběh s myškou Mariel.

V blanenském skateparku se konal oblíbený happening Street Jam 2024. 20. ročník koloběžkových závodů opět doplnila vystoupení DJ´s. Příchozí měli také možnost seznámit se s činností PVC klubu.

Dělnický dům v neděli rozesmál muzikál pro děti Máša a medvěd. Po představení se malí diváci mohli s pohádkovými hrdiny setkat i se s nimi vyfotit.

V pátek přivítalo FK Blansko v 8. kole MSFL fotbalové mužstvo Třince. Přes slibný první poločas utkání domácí svůj zápas do vítězného konce nedotáhli a prohráli 1:2.

Basketbalistky Basketbalového klubu Blansko o víkendu absolvovaly několik mistrovských utkání. V sobotu se kadetky U17 střetly s týmem Žabiny Brno C. Dvojzápas zahájily v neúplné sestavě, což se projevilo i na výsledné prohře 35:65 a 39:67. Žákyně U14 sehrály ligový zápas s Jiskrou Kyjov a zvítězily 47:37. V neděli od 9:00 hodin porazily Sokol Lanžhot s výsledkem 73:18.

Florbalisté FBK Atlas Blansko v sobotu sehráli první domácí utkání nového ročníku Národní ligy, utkali se s FBC Přerov. Po povedené první třetině obdržel domácí tým na začátku druhé třetiny během tří minut tři góly, což rozhodlo o prohře domácích 2:5.

FOTOGALERIE

Na hřišti v Dolní Lhotě voněl guláš. FOTO: Archiv SDH Dolní Lhota

Celkem fotografií:  29

Softballové juniorky klubu Olympia Blansko o víkendu odehrály svůj letošní poslední turnaj Ligy Juniorek. Během dvoudenního souboje porazily v sobotu 18:1 Pasos Pardubice, 5:3 Jourds Praha, v neděli 9:3 Jourds Praha a 12:7 Pasos Pardubice. Obhájily tak prvenství z loňské sezóny.