Basketbalisté BBK sehráli první zápasy nové sezony

1. října 2024, sport, přečteno: 420×

Basketbalisté BBK Blansko zahájili novou sezonu. Týmy o víkendu sehrály své první dvojzápasy.

V sobotu 28. září odehráli muži U19 první dvojzápasy na domácí palubovce proti týmu ze Šlapanic. V prvním zápase byla vidět na týmu nervozita a nesoustředěnost po dlouhé letní pauze.

„Menší bodový náskok jsme měli hned od začátku hry. Nedokázali jsme si však vytvořit větší bodový náskok a po prvním poločase jsme vedli pouze o sedm bodů. V druhé polovině jsme zlepšili obranu a díky rychlým protiútokům jsme začali navyšovat náskok až do vítězného konce,“ přiblížil za tým Vít Šmerda.

Druhý zápas byl od prvních vteřin pouze v režii hráčů BBK. Soupeře účinně bránili přes celé hřiště a díky tomu zaznamenali mnoho získaných míčů a snadných zakončení.

„Po první čtvrtině jsme již vedli 39:7. Soupeř nedokázal na naši zlepšenou obranu zareagovat a po zbytek zápasu jsme navyšovali náskok. Na útočné polovině se velice dařilo dvojici Musil (42 bodů) a Horák (34 bodů). Kluci předvedli skvělou týmovou hru, především v obraně. Dobrý vstup do sezóny měl i Němec, který byl vidět především na obranném a útočném doskoku,“ dodal Šmerda.

BBK Blansko – Sokol Šlapanice 77:62

Body: Musil 24, Zeman 15, Horák 12, Koupý 8, Ganbold 5, Němec 5, Kraváček 4, Moll 4

BBK Blansko – Sokol Šlapanice 117:57

Body: Musil 42, Horák 34, Koupý 9, Kraváček 8, Zeman 7, Ganbold 7, Němec 4, Zezula 4, Moll 2

Na domácí palubovce zahajoval také tým U15. V neděli 29. září přivítal celek Sokol Babice.

„Soupeř přijel v oslabené sestavě. Rozhodli jsme se ale zápas nepodcenit. Rychlými protiútoky jsme si hned na začátku zajistili jasné vedení. Díky tomu si mohli zahrát všichni naši hráči. Přestože jsme měli občas problémy s doskoky, udrželi jsme tempo a vyhráli jsme s výrazným náskokem,“ popsal za tým Dan Juříček.

V podobném duchu se nesl i druhý zápas. Soupeř, který měl jen devět hráčů, postupně rezignoval na obranu. I to hráčům BBK umožnilo dosáhnout trojciferného skóre, na kterém se podílel každý hráč.

BBK Blansko – Sokol Babice 94:25

Body: Klimeš Václav 16, Havlena Adam, Komárek Matěj, Unukhuslen Orgodol, Stloukal Václav 12, Kopecký Petr 8, Enkhkhuslen Enkhzul, Grünwald Vít, Klimeš František, Stehlík Václav 4, Kříž Samuel, Šafránek Dominik 3

BBK Blansko – Sokol Babice 118:18

Body: Unukhuslen Orgodol 17, Komárek Matěj 16, Kopecký Petr 14, Šafránek Dominik 13, Enkhkhuslen Enkhzul, Havlena Adam, Kříž Samuel, Stloukal Václav 10, Klimeš František, Klimeš Václav 6, Grünwald Vít 4, Stehlík Václav 2

Po soustředění v Ostrově u Macochy a přípravě v září rozehráli starší minižáci úspěšně další ročník basketbalové soutěže. Blanenští hostili na domácí palubovce brněnské Skokany B a v obou zápasech byli agresivnější v obraně.

V obou zápasech se jim podařilo hned v první čtvrtině získat náskok, který dále jen narůstal. Obzvlášť v prvním utkání hráli domácí velmi dobře kombinačně a vytvářeli si tak dobré pozice pro jednoduché zakončování, což bylo pozitivně hodnocené jak trenéry, tak i publikem v hale.

BBK Blansko – BK Skokani B 85:28

Body: Oláh 23, Školař 13, Ungerman, Vintr, Gangbayar 8, Blažek 5, Dvořák M., Drozd, Komárek 4, Dvořák D., Dračka, Kunc, Hanák 2

BK Skokani B – BBK Blansko 25:71

Body: Dvořák M. 17, Školař 9, Oláh, Ungerman 8, Dračka, Drozd, Vintr 6, Gangbayar 5, Blažek 4, Dvořák D. 2

Celek BBK Blansko U11 v sobotu 28. září na domácí palubovce čekal nelehký soupeř z oddílu Basket Brno. Od začátku se hrál rychlý basket. Domácí měli problém s orientací na hřišti, nepřesné přihrávky soupeř lehce chytal a proměňoval v body. V poločase Blanenští prohrávali o 20 bodů a první zápas nakonec hosté přesvědčivě vyhráli.

Podobný scénář přineslo i druhé utkání. Pozitivní však je, že se do hry mohli zapojit i nováčci v domácím týmu, a mohli tak sbírat své první zkušenosti.

BBK Blansko – Basket Brno 13:84 (4:18, 2:8, 3:27,4:31)

Basket Brno – BBK Blansko 79:21 (29:7, 12:6, 20:4,18:4)

Body: Němec Adam 9, Blažek 8, Krutiš 4, Popelka 3, Crla 2, Nejezchleb 2, Němec Tobiáš 2, Pernica 2, Turpin 2