Dvakrát na severu Evropy
30. června 2007, ostatní, přečteno: 4193×
Po tříleté práci se blíží k závěru projekt rozvoje školy, který v rámci evropského výchovně vzdělávacího programu Comenius probíhal v Základní škole Blansko, Erbenova 13 ve spolupráci s partnerskými školami v Německu, Rakousku, Polsku, Finsku, Švédsku a Nizozemí.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Setkání učitelů angličtiny ve švédském Mariestadu se zúčastnily Mgr. Jitka Jelínková a PaedDr. Zdeňka Kalová. Týdenní program byl zaměřen na výuku anglického jazyka od prvních krůčků až k porovnání úrovně absolventů základních škol, diskutovalo se o učebních materiálech, metodách práce a o vzdělávání učitelů cizích jazyků.
S velkou radostí přijala koordinátorka projektu PhDr. Věra Skoupá pozvání k návštěvě partnerské školy ve Finsku. Kromě angličtiny a němčiny zněla v dalekém Uurainenu také čeština. Přestože je to pro finské školáky poněkud exotický jazyk, s chutí si zazpívali Holku modrookou za doprovodu šikovných hudebníků ze šesté třídy. Na oplátku je teď možné slyšet na „Erbence“ také písničku ve finštině.
Při obou setkáních vyjádřili učitelé přání pokračovat ve spolupráci i nadále, a tak po přípravné schůzce na podzim začnou chystat další projekt, tentokrát zaměřený na zdravý životní styl.
ředitelství ZŠ Erbenova 13
Další články v kategorii „ostatní“
27. března 2025
Přeborníci v hospodském kvízu prověřili znalosti seniorů
24. března 2025
OBRAZEM: Vítání jara, škola nanečisto a Prasklý bachor v Suterénu
23. března 2025
Žáky ZŠ Erbenova prověřily soutěže, testování i hory
17. března 2025
OBRAZEM: Vernisáž výstav, hasičský ples i maxiautodráha
10. března 2025
OBRAZEM: O víkendu se plesalo, slavilo MDŽ, lákala i turistika
5. března 2025
Nemocnice Blansko zve na jarní preventivní akce
3. března 2025
OBRAZEM: Masopustní veselí, přednáška strážníků a dernisáž v galerii
1. března 2025
Postav most 2025 – špejle nás baví!
28. února 2025
Zubní pohotovost v březnu
24. února 2025
OBRAZEM: O víkendu se plesalo, tvořilo i sportovalo