OBRAZEM: Do Blanska přijela Nikola Mucha, o víkendu se konaly i další kulturní a sportovní akce
10. února 2025, ostatní, přečteno: 585×
Uplynulý víkend v Blansku přinesl pestré kulturní akce i sportovní události. V Suterénu vystoupili originální interpreti, zpěvačka Nikola Mucha nebo japonský umělec Farabi Toshiyuki Suzuki, v Štrůdlkafe se pořádal taneční večírek s Petrem Hurdesem, kulturní dům na Těchově přivítal představení boskovických ochotníků. Svoje zápasy sehráli fotbalisté, florbalisté i hokejisté.
Dvě hudební události tento víkend nabídl Suterén. V pátek si Nikola Mucha v nabitém klubu prostřednictvím (s)prostých písní postěžovala na „úděl moderní muženy, život v mírném podnebném pásu, na společnost, jež ji odepsala už na prahu puberty, nebo na slávu, která jí byla odepřena”. V sobotu Suterén hostil hudební vystoupení, na němž se představil například japonský umělec Farabi Toshiyuki Suzuki.
Do kulturního domu na Těchově v pátek zavítali členové Ochotnického divadla Boskovice. Divákům zahráli komedii Ivana Krause nazvanou Víkend.
Ve Štrůdlkafe se v pátek konal taneční večírek. O hudební doprovod se postaral hudebník Petr Pedro Hurdes.
Blanenští fotbalisté v sobotu sehráli další přátelské utkání na domácí půdě. Nad Velkou Bíteší zvítězili 5:1.
OBRAZEM: Do Blanska přijela Nikola Mucha, o víkendu se konaly i další kulturní a sportovní akce
Vítězství si připsali také hokejisté Dynamiters Blansko HK. V sobotu odpoledne při zápasu krajské ligy porazili na domácím ledě 5:2 mužstvo HC Uherské Hradiště a udrželi si tak prozatím čtvrtou příčku.
Florbalisté FBK Atlas Blansko mají za sebou utkání regionální derby. Na domácí palubovce v sobotu podlehli týmu TROOPERS 4:9.
vložil: Sabina Pavloušková, redaktorka / tiskové oddělení
Další články v kategorii „ostatní“
17. března 2025
OBRAZEM: Vernisáž výstav, hasičský ples i maxiautodráha
10. března 2025
OBRAZEM: O víkendu se plesalo, slavilo MDŽ, lákala i turistika
5. března 2025
Nemocnice Blansko zve na jarní preventivní akce
3. března 2025
OBRAZEM: Masopustní veselí, přednáška strážníků a dernisáž v galerii
1. března 2025
Postav most 2025 – špejle nás baví!
28. února 2025
Zubní pohotovost v březnu
24. února 2025
OBRAZEM: O víkendu se plesalo, tvořilo i sportovalo
21. února 2025
Studenti Gymnázia Blansko pomáhají v regionu i v zahraničí
19. února 2025
Mamoden v nemocnici ženám nabídne ultrazvukové nebo mamografické vyšetření prsů
18. února 2025
Zemřel dlouholetý vedoucí souboru Lipka Vladimír Šoupal